Eliška Soukupová vs. odpadky na Bali // RANT Prostoru #32

Hana Trojánková Biriczová
11. 4. 2024

„Poprvé v životě jsem viděla to, o čem my se tady učíme a děláme si z toho srandu. ‚Nedám si brčko, protože želvičky.‘ Já jsem reálně viděla v tom moři plavat víc odpadků než těch rybiček. Já jsem viděla ty malý rybičky, který jedí ty igeliťáky, viděla jsem ty rybičky, který mají ploutvičky zaseknutý v igeliťáčcích a nemůžou se z nich dostat. Měla jsem z toho úzkost,” vypráví v rozohněné epizodě RANT Prostoru herečka a moderátorka Eliška Soukupová a zdůrazňuje, že je to vina především západní společnosti.

SPOTIFY

APPLE PODCAST

Eliška na Bali zažila všechno, s čím se u příspěvků z ostrova, tak oblíbeného i u Čechů a Češek za jejich cestou za „osvícením“, na Instagramu nesetkáte – s tunami odpadků, nulovou recyklací, neudržitelným turismem, problémem s odlesňováním, špinavým vzduchem a vodou. Proč Elišce vadí, že se Balijci a Balijky nevzdělávají v oblasti udržitelnosti a proč by podle ní měli? A proč by lidé, kteří na Bali jezdí, měli ostrovu také „dávat něco zpátky“?

Eliška Soukupová je herečka, tanečnice, moderátorka a jogínka. Znáte ji například z filmu A pak přišla láska… Brzy bude mít premiéru snímek Hello, Welcome, kde hraje hlavní roli v režii spolumoderátora tohoto podcastu Šimona Holého. Eliška je také cestovatelka, hlavně po Asii, a z jedné populární destinace si přivezla mnoho negativních zážitků…

---

Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      

 


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít