Šimon Holý vs. Aliance pro rodinu

Hana Trojánková Biriczová
7. 9. 2023

První epizoda podcastu RANT Prostoru se zabývá spolkem Aliance pro rodinu a jeho bojem za to, aby se queer lidem v Česku žilo co nejhůř. Proč to spolek dělá? Jaký vliv mají aktivity spolku na mladého queer člověka? Je naděje, že homofobní názory nebudou mít moc v české legislativě? Na tyto otázky hledá odpovědi Hana Trojánková Biriczová a její host Šimon Holý.
 

Šimon Holý je filmový režisér, hudebník a moderátor. Byl nominovaný na Českého lva i Cenu české filmové kritiky. Od svých osmnácti let působí v Českém rozhlasu Radio Wave, kde s Hanou Trojánkovou Biriczovou moderuje od roku 2016 popkulturní podcast Kompot.

***
Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová 
Dramaturgie a produkce - Lucie Komm Berg
Znělka, grafika a střih - Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2023

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení. 


***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít