Olga Ryparová vs. zázračné MAGU // RANT Prostoru #19

Hana Trojánková Biriczová
11. 1. 2024

„Jak můžete lidem slibovat to, že když začnou pít fermentovaný bublinkatý nápoj, který je sladký, že už se jim najednou nebude chtít kouřit. Připadá mi to minimálně neetické,” říká na adresu firmy MAGU a reklamy na jejich nápoj Olga Ryparová AKA Olinium.

„Sladká vodička nám nevyřeší naše problémy, i kdyby to mělo ženšen, česnek nebo cokoliv, i tak je to docela složité s dokazováním jakýchkoliv dopadů na zdraví. Zdraví je velmi komplexní záležitost,” dodává Olga. Podle ní mnoho lidí takové klamavé reklamě uvěří, a proto je třeba o tom mluvit. Co by lidé měli vědět o fermentovaných nápojích? Je detoxikace blbost? Pusťte si novou epizodu, ve které se mimo jiné dozvíte i to, co naší moderátorce Hance odpověděla firma MAGU na zaslaný dotaz ohledně zavádějící reklamy.

Olga „Olinium” Ryparová už od střední školy doučovala spolužáky chemii, po vysoké škole začala spolupracovat s agenturami na přípravu na medicínu. V roce 2019 spustila Youtube kanál Olinium, kam každý týden nahrává výuková videa z chemie. Kromě toho se intenzivně věnuje popularizaci chemie na sociálních sítích. Její účty na sociálních sítích a na Youtube mají desítky tisíc sledujících.

***

Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih - Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít