Hanka Trojánková Biriczová vs. hejty na humanitní obory // RANT SPECIÁL

Hana Trojánková Biriczová
9. 1. 2024

„V nedemokratických zemích jsou na vzestupu technické obory, všichni tam studují nějakou mechaniku atd. a je to proto, aby ten politický systém nebyl ohrožován. Pokud chceme demokracii, musíme chtít humanitní obory, které pomáhají studovat naši společnost. To je úplně jednoduché,” říká Hana Trojánková Biriczová, moderátorka RANT Prostoru.

V důsledku událostí na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se na sociálních sítích začaly objevovat diskuze o zbytečnosti humanitních oborů. To nenechává Hanku v klidu, a proto vysvětluje, proč by i lidé vyznávající národovectví měli humanitní obory naopak podporovat.

Hana Trojánková Biriczová moderuje podcasty RANT Prostoru a Kompot Radia Wave. Vystudovala žurnalistiku a mezinárodní vztahy a pohybuje se někdy na střídačku a někdy souběžně mezi oběma obory. Vedle The Real Housewives se specializuje hlavně na Evropskou unii. Miluje psy i lidi.

***

Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih - Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít