Hana Trojánková Biriczová vs. greenwashing Kim Kardashian // RANT Prostoru #9

Šimon Holý
2. 11. 2023

„Co mi ale vadí, je, že ve chvíli, kdy se bavíme o životním prostředí, tak promujeme zároveň další produkt, který podle mě opravdu nikdo nepotřebuje. Je prostě nepotřebný našemu světu. Je to jenom úplně zbytečný konzum, který jde proti té myšlence, kterou se Kim snaží v tom videu promovat. Greenwashing at its finest,“ říká Hana Trojánková Biriczová k nové reklamě na podprsenku se ztvrdlými bradavkami značky Skims. Kim Kardashian v roli sexy vědkyně vysvětluje, že zatímco Špicberky roztají, bradavky na její nové podprsence vydrží vše.
.

Poslechněte si novou epizodu RANTu, ve které se dozvíte, proč by nás vůbec měla Kim Kardashian zajímat, jaký vztah má k životnímu prostředí nebo proč by podle Hany měla Kim přesedlat na módu ze second handů.

Hana Trojánková Biriczová moderuje podcasty RANT Prostoru a Kompot Radia Wave. Vystudovala žurnalistiku a mezinárodní vztahy a pohybuje se někdy na střídačku a někdy souběžně mezi oběma obory. Vedle The Real Housewives se specializuje hlavně na Evropskou unii. Miluje psy i lidi.

***

Moderátor: Šimon Holý
Dramaturgie a produkce - Lucie Komm Berg
Znělka, grafika a střih - Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2023

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít