Matěj Hollan vs. drogová politika ČR // RANT Prostoru #12

Hana Trojánková Biriczová
23. 11. 2023

„Na pervitinu ani heroinu není dobrého vůbec nic. Něco jiného je to u konopí, kdy ten trh je rozšířený, dávno etablovaný, jenom nelegální,“ říká k možnostem regulovaného trhu s drogami Matěj Hollan. Podle něj má Česko jedinečnou šanci stát se pionýrem v oblasti regulovaného trhu s konopím.

Proč lidovci podle Hollana nechtějí, aby česká společnost byla zdravá? Jaké problémy vidí v konzumaci alkoholu v Česku? V čem jsme jako Češi v drogách „nejlepší“? A proč nevyřešíme sexuálně podmíněné násilí bez prevence alkoholizmu? Poslechněte si novou epizodu RANT Prostoru s moderátorkou Hankou Trojánkovou Biriczovou.

Matěj Hollan je bývalý náměstek primátora města Brna pro kulturu, sociální věci a dopravu. Nyní působí mimo jiné v oblasti snižování rizik závislostí jako ředitel Asociace poskytovatelů adiktologických služeb.

 

***

Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová
Dramaturgie a produkce - Lucie Komm Berg
Znělka, grafika a střih - Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2023

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít