Benjamin Slavík vs. běhání pro čísla // RANT Prostoru #28

Hana Trojánková Biriczová
14. 3. 2024

„Štve mě, když mi v aplikaci Strava někdo radí. Jsou to vlastně nevyžádané rady. Je to i takový poměrně toxický prostředí v tom, že různí lidi si tam pro svůj dobrý pocit napíšou, že běží ‚regenerační běh‘ v tempu 4,20 na kilometr. Což není regenerační běh ani pro profesionála,” říká amatérský běžec Benjamin Slavík.

V nové epizodě se dozvíte, jaký vliv mají běhací aplikace na duševní zdraví a pohodu nebo proč je podle Bena někdy dobré jít si zaběhat jen tak a nekoukat na tempo.

Benjamin Slavík se věnuje především akademické práci na poli tzv. současné francouzské filozofie. Vystudoval bakaláře na filmové vědě FF UK, nyní dokončuje magistra na filozofii a také estetice (oddělené obory), od září bude na PhD na filozofii. A pak je Ben také průměrný amatérský silniční běžec.

---

Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít