Tereza Vandrovcová vs. lobby velkochovů

Hana Trojánková Biriczová
21. 9. 2023

Všechna zvířata mají mít stejná práva, myslí si mnoho mladých lidí, a volí proto veganskou stravu. Krávy a prasata jsou stejně inteligentní jako psi a kočky, ale chováme se k nim jinak. Místo venčení, rozmazlování a placení drahých veterinářů je v klidu necháváme trpět ve velkochovech a na jatkách. Proč tomu tak je? Jak naše myšlení změnit? Co pro tato zvířata může udělat stát? A jak kvalitu našich životů a klimatu ovlivňuje lobby živočišného průmyslu? Na tyto otázky hledá odpovědi Hana Trojánková Biriczová a její hostka Tereza Vandrovcová v podcastu RANT Prostoru.

 

Tereza Vandrovcová získala titul Ph.D. v oboru sociologie na Univerzitě Karlově v Praze a v současnosti vyučuje vedle Univerzity Karlovy také na University of New York v Praze, kde přednáší sociální psychologii, sociologii a zvířata v lidské společnosti. Tereza je spoluzakladatelkou online veganského průvodce Soucitne.cz a aktivistkou společenskovědního oboru Animal Studies, spojeného s webem Humanimal.cz. Tereza Vandrovcová přispěla esejí „Zvířata ve vesmíru“ do 119. čísla revue Prostor „Cesta ke hvězdám“, které vyšlo letos v červnu 2023.


***
Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová 
Dramaturgie a produkce - Lucie Komm Berg
Znělka, grafika a střih - Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2023

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení. 


***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít