Ondřej Lukeš vs. neudržitelnost při natáčení // RANT Prostoru #30

Hana Trojánková Biriczová
28. 3. 2024

„Většinou, když se lidi baví o udržitelnosti na place a moc o tom neví, zmiňují třídění odpadu. To je ale přežitý. Je to fajn, ale není to největší položka uhlíkový stopy. Co bývá největší, je energie. Jestli všude navezete agregáty nebo si dáte tu práci zjistit, kde je místní přípojka,” říká producent Ondřej Lukeš.

V nové epizodě RANT Prostoru se dozvíte, jak je v současné době řešeno téma udržitelnosti ve filmovém průmyslu nebo proč je podle Ondřeje důležité, aby součástí pravidel čerpání financí ze Státního fondu kinematografie byla také udržitelnost. Věděli jste, že seriál Ulice je dobrým příkladem „climate storytellingu“?

Ondřej Lukeš je producent a produkční s pardubickými kořeny, absolvent Katedry produkce FAMU a zakladatel produkční společnosti Beginner's Mind. V minulosti byl vedoucím produkce na snímku Alberta Hospodářského Nekyia: Vnitřní portrét básníka Hradeckého, který se umístil v hlavní soutěži v sekci Česká radost na MFDF Ji.hlava. Společně s Matějem Paclíkem se podílel na výrobě Anatomie českého odpoledne Adama Martince. Pod společností nutprodukce produkoval celovečerní debut Alberta Hospodářského s názvem Brutální vedro.

---

Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít