Mari Staňková vs. přijímačky na střední školy // RANT Prostoru #33

Šimon Holý
18. 4. 2024

„Rodiče vysolí dvacet tisíc za přípravné kurzy, aby se jejich dítě doučilo věci, které se ve škole neučí, ale v přijímacích testech se objevují,” vysvětluje situaci ohledně příjímaček na střední školy juniorní reportérka revue Prostor Mari Staňková.

SPOTIFY

APPLE PODCAST

Co se na letošních přijímacích zkouškách na střední školy podle Mari povedlo? A v čem naopak vidí hlavní systémové problémy? Co by podle ní mohlo pomoci? Dozvíte se v nové epizodě RANT Prostoru. Téma přijímacích zkoušek na střední školy se týká skoro každého z nás a jak poznamenává moderátor Šimon Holý, naštvané už jsou celé generace.

Mari Staňková je juniorní reportérka revue Prostor, studentka Gymnázia Slovanské náměstí v Brně a moderátorka pořadu Studentský hlas Knihovny Václava Havla a Studentských listů.

---

Moderátor: Šimon Holý
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít