Manifest pravicové ekologie

Petr Bittner, Pavel Šplíchal


Jelikož to vypadá, že nikdo jiný, než kapitalismus nás od rozvratu klimatu nezachrání, rozhodli se mu myslitelé Petr Bittner a Pavel Šplíchal na křtu 112. čísla revue Prostor zcela oddat.

Ve svém dnes již proslulém formátu „přednáška s flipčártem“ seznámí publikum s typologií cest z klimatické krize, nabídnou kritiku zastaralých konceptů (zero-waste, klimatická bezdětnost) a naopak přinesou koncepty inovativní (daňové pobídky pro divokou zvěř, aktivní zabíjení již narozených dětí). Vystoupení obou pánů bude tak krátké, jak málo času lidstvu zbývá.


Jak přistupovat ke spolupráci s jinými formami života, to prozkoumává 112. číslo revue Prostor „Znovu objevit Zemi“. Můžete si ho zakoupit v elektronické podobě zde: https://revueprostor.cz/112-znovu-objevit-zemi


Myslitelé Pavel Šplíchal a Petr Bittner už dva roky obrážejí česká města s formátem 'Přednáška s flipčártem' s cílem opít se na náklady pořadatelů a vytáhnout zabedněný lid z mentálního středověku. Roky výzkumů je dovedly až k poznání, že kapitalismus a pravicová ideologie zvítězily, úkolem obyčejných smrtelníků je poklonit se jim a úkolem myslitelů je dovést je do důsledků.

Na atraktivních přednáškách nikdy nechybí předchůdce datové žurnalistiky – flipčárt – a posluchači si zpravidla za standardní sazbu lifecoachingových seminářů odnesou nejen náměty k takovému tomu domácímu přemýšlení a špekulování, ale také investiční radu k nezaplacení.
 


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít