Kolektivní performance Kafkův snář

očima Barbory Aradské
16. 4. 2024

Týdenní program nazvaný „Kafkus Hybernská“ završila kolektivní performance, která na několik hodin proměnila dvory i sklepy Kampusu v roztodivné výjevy z děl Franze Kafky. Četlo se, psalo na stroji, hrál se fotbal, tančilo se, hladovělo i muzicírovalo. Zajímal nás Kafka šibal, Kafka zelený, veselý i temný, Kafka zamilovaný či Kafka sportovec.

Hlavním motivem je sen a cílem: oceánská plavba!

„…snad byla mezi nimi loď, která mě má jednou zachránit, loď plující do Ameriky, až se budu topit v lodi mrtvých.“ /Jiří Weil: Život s hvězdou/

režie: Anna Luňáková
dramaturgie: Ondřej Macl
produkce: Barbora Hanzalová, Štěpánka Dušková, Anna Pasovská, Michal Vlasák
scénografie: Kateřina Papežová
technická produkce a vizuální efekty: Jakub Štourač, Marek Střížovský video: Barbora Aradská

Účinkovali (abecedně): Vojtěch Bárta, Petr Borkovec, Kamil Bouška, Martin Doucha, Timofey Golev, Jakub a Petr Klíma, Richard Kramár, Anna Luňáková, Ondřej Macl, Jane Scalabroni, Mariana Senftová, Alžběta Stančáková, studentstvo KALD DAMU (Yania Arlova, Eliška Čadová, Samuel Černuško, Eva Fuksová, Matouš Gottvald, Barbora Chrpová, Cyril Janáček, Adéla Kulhavá, Šimon Ludvíček, Nikita Měcháček, Terézia Mikléová, Alexander Moberg, Jolana Šmejcová, Adam Trcka, Lucie Trilčová, Běla Vondráčková), Vojtěch Vacek a Viktorie Hálová, zvukové těleso IRMA a další.

 

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR.


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít