revue Prostor na cestách: Mezi námi zvířaty

28. 6. 2024, 18:00

Zveme vás na večer plný hudby, poezie a zajímavé diskuze. Revue Prostor vydává nové číslo Pozemšťané inspirované tzv. animal studies, které se pokouší zpochybnit pomyslnou propast mezi zvířaty a lidmi. A přijíždíme s ním na Hoprich!

„Slyšeli jsme už tolikrát, že zvířata nemají duši, rozum, jazyk, že jsou pouhými stroji, věcmi, které lze vlastnit, že necítí bolest, nemohou hrát divadlo a podobně. Zpravidla jde o projevy druhové nadřazenosti, která nám brání připustit, že každý jiný tvor rozumí věcem, kterým jako lidé nerozumíme, dokáže něco, co my nedokážeme, vnímá vjemy, které nevnímáme, má vlastní zkušenost, perspektivu, příběh. A teprve s tímhle přístupem se jedni od druhých můžeme učit.“ (z anotace čísla)

FB UDÁLOST

 

Program revue Prostor:

- 18:30 Ondřej Macl, Anna Luňáková: Pozemšťané (uvedení 121. revue Prostor hravým a performativním způsobem)

- 19:30 Jan Musil, Anna Řezníčková, Martina Lupínková, Běla Čápová, Herons Vector: Básnické–zvířecí–performativní čtení

(Časy jsou orientační. Autorkou ilustrace je Barbora Biskupová.)

* Navazující program (Šrumec)*

- 21:30 Budeč

Svatováclavský synth. Projekt dvojice muzikantů Olafa Olafsonna a Zuzany Gulové se inspiruje estetikou dungeon synthu. V aktuální recenzi jejich živého koncertu na Fullmoonzine.cz se praví: "Jednotlivé skladby v sobě slučovaly zalíbení ve slovanských legendách i dungeon synthu, krom elektroniky se na podiu prostřídaly nástroje jako šalmaj, altová flétna či všemožné perkuse. V textech pronášených s potutelným úsměvem na rtech šlo zase natrefit na „draka mnohohlavého a mnohoocasého“ a jemu podobné bytosti."
https://budecz.bandcamp.com/album/z-pov-st-bude-sk-ch-i

- 22:30 Andy the Doorbum

Andy the Doorbum pochází ze Severní Karolíny. Hudbu nahrává od svých devíti let. Jeho tvorba je ale komplexní, vlastní alba si zpracovává i výtvarně a na pódiu vystupuje pohlcen svými objekty a maskami. Nyní se vrací do Evropy s novým albem Of Tears, No Amount Can Quench Mouths Maimed By Drought. Jak sám říká, vše dělá s cílem najít krásu v ošklivé realitě světa.
info: https://campsite.bio/andythedoorbum

 

Vstup na koncerty: 250 Kč v předprodeji , 300 Kč na místě

 

MÍSTO KONÁNÍ
Fara Hoprich
Martínkovice 1, 549 73 Martínkovice
50.5598644N, 16.3635033E
„Dá se k nám dojet autem, ale také pěšky krásnou procházkou po cyklostezce z broumovského nádraží.“

Kontakt:
anna.hoprich@gmail.com
+420 739 047 065
info: https://www.farahoprich.cz/

 

POŘADATELÉ

revue Prostor
Revue Prostor je jedním z nejstarších dosud působících literárně-kulturních časopisů se samizdatovou minulostí. Cílem revue Prostor je poskytovat otevřený prostor myšlení a reflektovat důležitá společenská a kulturní témata z různých perspektiv a napříč generacemi. Texty pro tento tištěný pololetník a blog jsou psány formou esejů, povídek, básní a zařazeny bývají také úryvky z románů či dramatické texty. Na koncepci jednotlivých čísel redakce revue Prostor spolupracuje s hostujícími dramaturgy, tedy významnými osobnostmi literární a kulturní obce.
info: https://revueprostor.cz/

Hoprich
Hoprich je kouzelný vrch na Broumovsku, místo k nádechu~výdechu, rituálům a hrám. A na Hoprichu v lese stojí fara, kde se od sebe učíme navzájem. Vytváříme místo pro kulturní a komunitní aktivity, kde je vítán každý, kdo přichází v respektu k lidským a mimo-lidským obyvatelům tohoto místa.
Fara Hoprich a její okolí prochází od roku 2019 rekonstrukcí, takže očekávejte trochu punku a trochu civilizace. Ubytování je možné buď ve stanu na Zahradě, ve spacáku pod nějakou střechou – pitná voda a sociálky jsou k dispozici, kuchyň po domluvě také. Pokud by někdo vzhledem ke zdravotnímu stavu, s postižením, s malými dětmi atp. potřeboval ubytovat v komfortnějších podmínkách, dejte nám vědět na email: anna.hoprich@gmail.com a něco určitě vymyslíme!
info: https://www.farahoprich.cz/

Šrumec
Šrumec je proměnlivý pořadatelský kolektiv, který od roku 1999 pořádá na různých místech Broumovska koncerty alternativní hudby bez ohledu na žánry - od punku, přes hip hop a experiment až po písničkáře.
info: https://srumec.com/

 

Tato událost je organizována v rámci PERSPECTIVES – nové značky pro nezávislou, konstruktivní, multiperspektivní a nadnárodní žurnalistiku. Zjistěte více o PERSPECTIVES (www.perspectives-media.eu).

Spolufinancováno Evropskou unií. Vyjádřené názory a stanoviska jsou však pouze názory a stanoviska autorů a nemusí nutně odrážet názory a stanoviska Evropské unie nebo Evropské komise. Evropská unie ani orgán poskytující dotaci nemohou být činěny odpovědnými.

      

 

Zavřít