Idyla versus horor: večer s norským podivnem

15. března 2023, 19:00

Skandinávský dům ve spolupráci s Čítárnou HYB4 a nakladatelstvím Kniha Zlín pořádá literární večer věnovaný románu Je nás pět od norského autora Mattiase Faldbakkena. O knize i o fenoménu podivna v severské, a především norské literatuře si bude moderátorka Jitka Hanušová povídat s překladatelkami Zuzanou Mickovou a Jitkou Jindřiškovou. Debatu doplní čtení ukázek v podání herce Martina Severýna.

Norská venkovská idyla nemusí být zase tak idylická… Vtipný a originální román v sobě snoubí realistické vyprávění s nadpřirozenými prvky, mytologickými odkazy a mírně hororovou atmosférou.

Román Je nás pět vypráví o rodině Blystadových, která vede vesměs spokojený život na norském venkově. Každé rodině ovšem k úplnosti něco schází. Místo třetího dítěte k Blystadovým přibude pes, který prázdné místo zacelí. Když ale jednoho dne beze stopy zmizí, otec rodiny hledá útočiště ve své dílně. Experimenty s hlínou však probudí k životu síly, jejichž působení bude mít nedozírné následky.

VSTUP ZDARMA

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR. 

Zavřít