redakce VS. rok 2023 // RANT Prostoru #17

Šimon Holý

„Metafory jsou důležité. A když o sobě budeme přemýšlet jako o českém rybníčku, tak já už tam vidím ty kapry v tom bahně, který jsou zavřený, mají pocit, že se všichni znají a že se to nějak nečistí ta voda, že tam nejsou žádný řeky, proudy, že jsou tam jenom kvůli nějakýmu chovu, nevím. To je něco, co mě irituje, když narazím na tuhle metaforu, říká Ondřej Macl, hlavní editor revue Prostor.

Proč je podle Ondřeje lepší metaforou místo českého rybníčku užívat český mokřad? Jsme podle Štěpánky příliš kulturní na úkor naší psychické pohody? Proč je Marině líto mladé generace? Pusťte si speciální epizodu RANTu a zjistěte, co štvalo část redakce revue Prostor v roce 2023!

***

Moderátor: Šimon Holý
Produkce - Lucie Komm Berg
Znělka, grafika a střih - Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2023

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít