Martin Pavlík vs. agresivní řidičstvo a špatné počasí // RANT Prostoru 24

Šimon Holý
15. 2. 2024

„Pouštění vody z ostřikovačů na cyklisty, slyšeli jste o tom někdy? To je takovej hezkej novej zvyk, takový nešvar, který se nám tady docela rozmohl,“ říká vášnivý cyklista a farář Martin Pavlík k chování řidičů a řidiček aut, kteří si myslí, že lidé na kolech na silnice nepatří.

Ačkoliv Martina chování některých řidičů rozčiluje, snaží se na něj dívat s odstupem: „Když jedou tak blízko mě, že mě málem zajedou, tak moje vysvětlení je, že se prostě chtějí zblízka podívat na to moje kolo.“ Pusťte si novou epizodu RANT Prostoru, ve které se dozvíte, že velkým nepřítelem cyklistů a cyklistek nejsou podle Martina jenom řidiči a řidičky, ale také proměnlivé počasí: „Modlitby za počasí nefungujou, to říkám rovnou.“

Martin Pavlík slouží jako farář na pražských Vinohradech a ve Strašnicích. Je vnukem řeckokatolického faráře, synem protestantského kazatele, absolventem židovského gymnázia a doktorandem na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. Teologii studoval v Praze, v Regensburgu a ve Frankfurtu. Je ženatý, miluje cyklistiku, italská kola a italské dezerty.

***

Moderátor: Šimon Holý
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít