Magdalena Fajtová vs. státem opomíjená rakovina mladých // RANT Prostoru #35

Šimon Holý
2. 5. 2024

„Já jsem prodělala rakovinu ve svých 25 letech a to, co mě štve, je zaprvé rostoucí procento lidí mezi 15 a 39 lety, kteří mají diagnostikovanou nějakou formu rakoviny. A štve mě vlastně i to, že nevidím žádnou snahu od lidí nebo institucí, které by měly projevovat snahu o to, aby se nějak zamezovalo růstu počtu lidí s rakovinou. Nevidím žádnou snahu o osvětu, když ji vidím, tak jen od lidí, kteří sami tu rakovinu měli,” říká novinářka Magdalena Fajtová.

SPOTIFY

APPLE PODCASTS

Podle Magdy by se o zdraví svých občanů měl postarat stát a zaměřit by se měl především na prevenci, ale také na to, aby zdravotnický personál byl dobře placený a měl dobré podmínky pro práci. Zapomínat by se také nemělo na zdraví mladých lidí, které je strukturálně opomíjeno.

Kind remainder: Chodíte pravidelně na preventivní prohlídky?
 

Magda Fajtová je novinářka v Respektu, dříve v Českém rozhlase. Soustředí se na zahraniční politiku a dění zejména v Evropě, slabost má pro státy bývalé Jugoslávie.

---

Moderátor: Šimon Holý
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      

 


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít