Ludmila Böhmová vs. práva nájemníků a nájemnic // RANT Prostoru #6

Hana Trojánková Biriczová
12. 10. 2023

„Já neznám skoro nikoho, kdo by si pronajal byt a dostal smlouvu na neurčito nebo na víc let. To se neděje,“ říká Ludmila Böhmová, spoluzakladatelka Iniciativy nájemníků a nájemnic. Za zásadní problém označuje to, že neexistuje regulace nájemního bydlení. Lidé se tak potýkají s řetězením krátkodobých pronájmů, se strachem z nejistoty a zvyšování nájmu. Protože se tato situace dotýká třiceti procent obyvatel, politická reprezentace podle Böhmové nevěnovala tomuto problému až do nedávna žádnou pozornost. Narativ nájemního bydlení navíc převládá z hlediska vlastníka. To chce iniciativa změnit.

S jakými problémy se při pronájmu potýkají lidé se znevýhodněním? Co je cílem Iniciativy nájemníků a nájemnic a jak podporuje svoji členskou základnu? Nejenom tyto otázky v novém RANTU diskutují Ludmila Böhmová a moderátorka Hanka Trojánková Birizcová.

***
Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová 
Dramaturgie a produkce - Lucie Komm Berg
Znělka, grafika a střih - Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2023

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít