Linda Bartošová vs. nekonečné dotazy na mateřství // RANT Prostoru #43

Hana Trojánková Biriczová
27. 6. 2024

„Oni neví, jestli jsem zrovna nepotratila. Neví, jestli se o dítě dlouhodobě nesnažím a nejde to. Neví, jestli nemám nějaké závažné etické, filozofické, vysoce intimní důvody, proč třeba nechci mít děti. Nebo třeba děti hrozně mít chci a nemám s kým. Jsou to opravdu velmi osobní a tematická pole člověka, která se nehodí na otázku na ulici,” vysvětluje novinářka Linda Bartošová v souvislosti s otázkami na to, zda je těhotná, nebo děti plánuje, a zdůrazňuje: „Není to téma pro small talk.”

Apple Podcasts

Spotify

Nekonečným dotazům na mateřství musí čelit ve svém životě velká část žen. Proč bychom o nevhodnosti těchto otázek měli začít mluvit nahlas? Děkujeme Lindě, že toto téma v RANT Prostoru otevřela.

Linda Bartošová je novinářka, moderátorka, autorka podcastů, v budoucnu asi také autorka knih a také rok manželka.

---

Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová 
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na  Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít