Kateřina Dvořáková vs. auta v Praze // RANT Prostoru #41

Šimon Holý
14. 6. 2024

„Přijde mi, že těch aut je v Praze moc a neexistuje politická vůle to řešit. S tím, že těch aut je moc, se pojí řada problémů a tím prvním je kvalita vzduchu, která je v Praze dlouhodobě špatná,“ říká Kateřina Dvořáková a zároveň doporučuje: „Zdražit parkování v ulicích. Drasticky. To, že se to zvedne na 2 400 korun ročně, to nevyřeší.“

Apple Podcasts

Spotify

Kvůli autům se Kateřině nejenom špatně dýchá, ale také se často jako chodkyně cítí být auty ohrožena. Důležité je podle ní přijmout hned několik zásadních opatření, například zavést mýtné do centra, zavést nízkoemisní zóny, nebo také motivovat lidi, aby využívali MHD. Proč je Praha městem pro auta a ne pro lidi? Dozvíte se v nové epizodě RANT Prostoru.

Kateřina Dvořáková je filmová profesionálka, se zkušenostmi z distribuce, postprodukce a filmových festivalů. Sedm let pracovala ve filmové distribuční společnosti Aerofilms, jako dramaturgyně se podílela na filmovém festivalu Mezipatra, nyní zařizuje mezinárodní PR pro MFF Karlovy Vary.

---

Moderátor: Šimon Holý 
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na  Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít