Jana Patočková vs. mayhem s virem HPV // RANT Prostoru #31

Hana Trojánková Biriczová
4. 4. 2024

„Pro mě byla zásadní a důležitá informace, že nejnovější vakcína pokrývá devět druhů HPV virů. Ne všechny způsobují rakovinu, ale způsobují jiné typy věcí, jako jsou bradavičky genitální. Což zní sice roztomile, ale opravdu to roztomilý není. Nejen genitální, ale i anální. Není to příjemný,“ říká k citlivému tématu viru HPV novinářka Jana Patočková.


 

SPOTIFY

APPLE PODCASTS


Podle Jany by očkování mělo být hrazeno ze zdravotního pojištění a o tak důležitém tématu by měla panovat větší osvěta. Nejen mezi ženami, ale také mezi muži. „Ti viry přenáší, komplikují život nám, ženám, ale potenciálně i sami sobě,“ dodává.

Děkujeme Janě, že tohle citlivé, ale zároveň důležité téma otevřela v našem RANT Prostoru. Pusťte si novou epizodu a pečujte o své zdraví!

Jana Patočková je novinářka, nově posila časopisu Vogue, dlouho copywrighterka, autorka mnoha článků, spoluautorka několika knih, naposledy Věčná devadesátá: Proměny české společnosti po roce 1989, nominovaná na Magnesiu Literu. Spoluautorka podcastu Ženy.

---

Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít