Diana Cam Van Nguyen VS. integrace Vietnamců v Česku // RANT Prostoru #5

Šimon Holý
5. 10. 2023

„Během dětství a dospívání jsem si připadala méněcenná. Celou dobu jsem si hlavně uvědomovala svoji rasu, což si jako dítě ve školce nemáš uvědomovat,“ říká režisérka Diana Cam Van Nguyen a dodává, že český národ je stále v něčem rasistický. S jakými stereotypy se Vietnamci v České republice potýkají? Proč to mají děti, které se narodí do vietnamské rodiny, automaticky těžší? A proč si Vietnamci první generace nikdy nezajdou do kina?

 

V novém RANTU režisérka společně se Šimonem Holým řeší také mezigenerační rozdíly ve vietnamských rodinách nebo otázku, zda lze v případě vietnamské komunity hovořit o funkční integraci.

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít