Anna Remešová vs. drahé bydlení

Hana Trojánková Biriczová
14. 9. 2023

 „Nechci dávat celý plat za bydlení,“ trápí dnes mnoho mladých lidí. Kvůli drahému bydlení hůř jíme, necestujeme nebo netopíme. Kolik procent z výplaty by mělo bydlení ukrojit, abychom žili důstojně? Je družstevní bydlení cestou ven? Na tyto otázky hledá odpovědi Hana Trojánková Biriczová a její hostka Anna Remešová v podcastu RANT Prostoru. 

Anna Remešová je redaktorkou časopisu Artalk. Vystudovala teorii a dějiny moderního a současného umění na UMPRUM. V současné době je doktorandkou na Akademii výtvarných umění v Praze, kde se věnuje historii Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur. Zajímají ji institucionální a pracovní podmínky na umělecké scéně. Anna je členkou sociálního družstva Vzletný Racek.

***
Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová 
Dramaturgie a produkce - Lucie Komm Berg
Znělka, grafika a střih - Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2023

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení. 


***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      

 


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít