Alena Doláková vs. bulvár // RANT Prostoru #25

Šimon Holý
22. 2. 2024

„Asi si přiznejte, kdo jste mě viděli v bulváru, jaký jste na mě měli názor. A já jsem zase měla názor na nějaký jiný ženy v bulváru a my jsme součástí tady tohodle systému, tý misogynie, toho ponižování žen, toho škatulkování,“ říká otevřeně herečka Alena Doláková.

V nové epizodě se dozvíte, jak se Alena vypořádává s objektivizací své osoby ze strany bulváru a patriarchální společnosti, a také to, jak se jí podařilo být sama sebou a využívat svůj hlas naplno. Poslech epizody doporučujeme také pro bulvární novinářstvo, které dostane tipy, jak svou práci dělat lépe!

Alena Doláková, česká herečka, standup komička a autorka knihy “Anna z Hollywoodu” (Albatros), se věnuje divadlu, filmu, TV, píše sloupky a je spoluautorkou podcastu CHCI TO. Za hlavní roli tanečnice Marie ve filmu Zrcadla ve tmě byla nominovaná na Cenu české filmové kritiky. Aktuálně se představí v nové divadelní hře Jana Svěráka Dobré ráno s Findou či ve filmových komediích Hello, Welcome a Ovce žerou první.

---

Moderátor: Šimon Holý
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít