Výzvy současné žurnalistiky

středa 25. října, 18:30

Revue Prostor slaví 40. ročník! Věděli jste, že vyšla poprvé v osmdesátých letech jako samizdatový časopis? Právě k této příležitosti pořádáme diskuzi s mladými novináři a novinářkami.

Zajímá nás totiž, jakým výzvám dnes čelí a s jakými překážkami se musejí potýkat. Pociťovali nebo pociťují při své práci nějaký politický tlak? Jak reflektují výsledek slovenských voleb a situaci v tamních médiích? Dá se prací pro nezávislá média důstojně uživit? Má kulturní žurnalistika v českém mediálním prostředí budoucnost? Potýkáme se v současné době s krizí objektivní novinařiny?

Nejenom tyto otázky budou předmětem diskuze, do níž přijali pozvání: Gaby Khazalová (Deník Referendum), Eva Soukeníková (Refresher),  Filip Titlbach (Deník N) a Ondřej Trhoň (revue Prostor). Moderuje Michael Rozsypal.

Po diskuzi zahraje: Staara

 

VSTUP ZDARMA

 

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR.

Tato událost je organizována v rámci PERSPECTIVES – nové značky pro nezávislou, konstruktivní, multiperspektivní a nadnárodní žurnalistiku. Zjistěte více o PERSPECTIVES (www.perspectives-media.eu).

Spolufinancováno Evropskou unií. Vyjádřené názory a stanoviska jsou však pouze názory a stanoviska autorů a nemusí nutně odrážet názory a stanoviska Evropské unie nebo Evropské komise. Evropská unie ani orgán poskytující dotaci nemohou být činěny odpovědnými.

  

Zavřít