Táňa Zabloudilová a Klára Vlasáková // RANT Prostoru live #38

Hana Trojánková Biriczová, Šimon Holý
22. 5. 2024

„Jedna z nejspolehlivějších taktik, jak si zajistit mediální pozornost, je ta, že se začnete vymezovat vůči nějaký generaci. A často to dělá střední generace, když začne mluvit o tom, že mileniálové nebo zetkaři jsou snowflakes. Výborně to bylo vidět na příkladu Jiřího Černického,“ říká v RANT Prostoru spisovatelka Klára Vlasáková.

SPOTIFY

APPLE PODCASTS

Klára společně s novinářkou Táňou Zabloudilovou byly hostkami speciálního večera RANT Prostoru live, který se odehrál 8. května 2024 v Čítárně Kampusu Hybernská. Na přetřes přišla dvě hlavní témata – krize bydlení a nadužívání pojmu snowflakes. Jak správně přistupovat k bytové politice a proč to stále děláme špatně? Jak si v současné krizi bydlení stojí studenstvo a mladí lidé? Zažíváme inflaci pojmu snowflakes? Může se za „hejty“ na mladé skrývat to, že sami máme s něčím problém? V epizodě se dozvíte i to, proč by si DVTV měla brát příklad z rozhovorů vedených naší moderátorskou dvojící – Hankou a Šimonem.

Klára Vlasáková je scenáristka a publicistka, též autorka textů pro děti a mládež, v loňském roce vyšla její kniha Těla. Autorsky spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem, pro které píše hry a dramatizované četby na pokračování. V roce 2022 měl premiéru film Běžná selhání, na kterém spolupracovala.

Táňa Zabloudilová je novinářka, která se věnuje kultuře, ale taky bydlení nebo designu měst. Je dramaturgyní festivalu Serial Killer, tvůrkyní podcastů Moje terapie a Hranice násilí pro Český rozhlas, moderátorkou a pedagožkou. Často se k ní témata, která zpracovává novinářsky, dostanou tak, že ji prostě naštvou.

---

Moderátoři: Šimon Holý a Hana Trojánková Biriczová
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na  Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít