Pavel Vavrečka vs. hatewatching // RANT Prostoru #8

Šimon Holý
26. 10. 2023

„Spousta lidí přiznává, že je to pro ně byznys. Fakticky je to obchod s nenávistí,“ říká k hatewatchingu Pavel Vavrečka aka streamer LiveOliverr. Hatewatching podle něj zcela zaplavil sociální sítě a cílí zejména na mladé lidi, především na generaci Z. Chybí mu konstruktivní kritika, reprodukuje stereotypy a prezentuje pouze názor založený na emocích. Za ukázkový hatewatching z poslední doby označuje reakce na seriál televize Prima Eliška a Damián. 

Nenávidět někoho, aniž bychom vlastně věděli proč, je trendy. Jak hatewatching funguje? Proč je to špatně? Dá se v něm najít vůbec něco pozitivního? A proč by si tento RANT měl pustit youtuber Sibiřan? Více v nové epizodě s moderátorem Šimonem Holým

Pavel Vavrečka, známý také jako „LiveOliverr“, se ve světě streamingu pohybuje více než pět let. Jeho streamy se zaměřují na témata popkultury, dezinformací a propagandy. Mimo své streamování strávil téměř celou dekádu v oblasti výuky komunikace a prodeje. Je vášnivým propagátorem kritického myšlení a aktivním bojovníkem proti šíření dezinformací. Jeho streamy a výukové aktivity přispívají k osvětě a zvyšování informovanosti ve světě přesaturovaného digitálního obsahu.

***

Moderátor: Šimon Holý
Dramaturgie a produkce - Lucie Komm Berg
Znělka, grafika a střih - Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2023

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít