Johana Fundová vs. jezevčíci v metru // RANT Prostoru #26

Hana Trojánková Biriczová
29. 2. 2024

„Jak je tam ten jezevčík úplně nacpanej, je to strašně malým fontem, tak já se v tom nevyznám a mě to opravdu strašně štve,“ říká spisovatelka Johana Fundová k novému návrhu jednotného označování pražské MHD.

„Já jsem vždycky na takzvané jezevčíky viděla odevšad, kde jsem seděla, a teď jsem se musela zvednout a jít až k tomu. A já dobře, přiznávám, že nemám tak ostrý zrak, ale já si myslím, že tenhle problém má více lidí, přinejmenším všichni senioři,” dodává Johana. Jak vyhovuje nový návrh značení vám?

Johana Fundová je markeťačka a spisovatelka. Napsala čtyři knihy (Devadesátky; Milénium; Hezký, ale narovnej se; Vinohrady) a založila profil „Pure devadesátky”, na kterém už sedm let sbírá srdcovky a bizáry devadesátých let a milénia.

---

Moderátorka: Hana Trojánková Biriczová
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít