Janek a Natálka vs. divadelní psychoteror // RANT Prostoru #23

Šimon Holý
8. 2. 2024

„Kurví jim to vkus, prostě vnímání, paní slunečnice jim rozhodně neotevře světy, paní slunečnice to udělala proto, aby si odnesla tu pětku z tý školky a je jí úplně jedno, co si kdo z toho odnese,” říkají na adresu amatérských divadel pro děti Janek Lesák a Natálie Preslová Strýčková, kteří společně vedou pražské Divadlo NoD.

Přitom zdůrazňují, že v České republice máme unikátní systém divadel pro děti, zřizovaný profesionály, kteří vytvářejí kvalitní kulturu za dostupné peníze, na rozdíl od většiny předražených amatérských divadel pro děti. Proč je podle nich důležité, aby i děti a dospívající chodili na kvalitní kulturu? Co jim na amatérských souborech vadí nejvíce? Dělají to opravdu všichni jenom pro peníze? Čemu přesně říkají estetický infantilní psychoteror? Pusťte si novou epizodu RANT Prostoru.

 

Janek Lesák a Natálie Preslová Strýčková je umělecké kombo režiséra a dramaturgyně, kteří spolu vedou pražské Divadlo NoD. Věnují se autorskému divadlu pro mladé publikum a založili youtubový kanál o českém divadle Janek & Natálka.

***

Moderátor: Šimon Holý
Dramaturgie, produkce: Hana Trojánková Biriczová
Znělka, grafika a střih: Jakub Štourač
Kampus Hybernská, 2024

Všechny díly podcastu RANT Prostoru si můžete poslouchnout na webu revue Prostor, na Youtube účtu revue Prostor, na Spotify revue Prostor - Spotify. RANT Prostoru je nový audioformát revue Prostor s údernými, vypointovanými a autentickými výpověďmi na témata, které vás štvou. RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň i jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů. S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo navrhnout také řešení.  

***

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

      


Líbilo se vám? Sdílejte


Zavřít