Dystopický večer Leeny Krohn

U příležitosti vydání románu Vysněná smrt v češtině pořádá Skandinávský dům a Čítárna HYB4 besedu věnovanou velikánce finské literatury Leeně Krohn. 

„Lidi žijou, jako by všechno mělo pokračovat donekonečna. A žili tak vždycky.“

U příležitosti českého vydání románu Vysněná smrt pořádá Skandinávský dům a Čítárna HYB4 literární večer věnovaný velikánce finské literatury Leeně Krohn

Překladatelka Vysněné smrti Ema C. Stašová spolu s moderátorkou Jitkou Hanušovou prozradí zajímavosti z překladatelského pohledu a nabídnou různé způsoby čtení tohoto ambiciózního satiricko-dystopického románu. Během večera zazní písně, které v textu hrají důležitou roli, a literární ukázky v podání herečky Marie Jansové.

Leena Krohn je jednou z nejvýznamnějších osobností současné finské literatury. Očima svých často podivínských či v podivném světě žijících hrdinů zkoumá metafyzické otázky. Zabývá se vztahem člověka k sobě samému, hranicemi mezi snem a skutečností, tématy etiky či ekologie. Žánrově se pohybuje mezi postmodernou, dystopií a magickým realismem.

 

Literárně kulturní program v Čítárně HYB4 je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR. 

Všechny akce proběhnou v souladu s aktuálními proticovidovými opatřeními.

Zavřít