Debata o knize Nad propastí

Přijďte se seznámit s titulem Nad propastí, nejnovějším přírůstkem do edice Crossover, která vychází v nakladatelství Argo. Oxfordský výzkumník Toby Ord v této knize vysvětluje, jakým existenčním rizikům lidstvo čelí a proč je jejich zmírnění jednou z nejdůležitějších morálních otázek naší doby. Jedná se o vědecké pojednání, v němž se empatie snoubí s racionalitou.

V Čítárně Kampusu Hybernská proběhne debata o knize s českými odborníky, kteří se existenčními riziky zabývají, pracují v oblasti jejich mitigace nebo o nich zvyšují povědomí.
Diskutovat budou:
Tomáš Gavenčiak, výzkumník v Centru pro teoretická studia UK a AV ČR, odborník na strojové učení a bezpečnost umělé inteligence,
Jan Kulveit, výzkumník na oxfordském Future of Humanity Institute a v Centru pro teoretická studia UK a AV ČR, odborník na komplexní rizika a umělou inteligenci,
Jan Romportl, výzkumník v oblasti umělé inteligence, člen Katedry filozofie Západočeské univerzity, organizátor Prague AI Safety Meetups.
Diskuzi bude moderovat Oldřich Vágner, redaktor edice Crossover.
Budeme se na vás těšit!

Vstup zdarma.

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR.

Zavřít