Revoluce pro život | Debata s Evou von Redecker

Debatu s německou filozofkou, spisovatelkou a novinářkou Evou von Redecker, povedou nad překladem její knihy Revoluce pro život historik Matěj Spurný a socioložka a aktivistka Tereza Stöckelová.

Protestní hnutí jako Black Lives Matter, Fridays for Future a NiUnaMenos bojují proti rasismu, klimatické katastrofě a násilí na ženách. Ačkoliv se projevy jejich odporu ve své formě liší, všechny svou podstatou zápasí s kapitalismem, který ve jménu zisku a majetku mění živou přírodu v mrtvou hmotu a sám se přitom manifestuje skrze autoritářské tendence, rasisticky motivované činy a změny klimatu.

Filozofka Eva von Redecker přináší jeho kritiku, přičemž svou argumentaci vede z pozice berlínské kritické teorie a s neobyčejnou pečlivostí využívá metafor i antických odkazů. V dnešních formách protestu rozpoznává počátky revoluce pro život, která slibuje novou, solidární formu našich základních činností: pečovat místo ovládat, regenerovat místo vytěžovat, participovat místo zhodnocovat.

Debata bude probíhat v angličtině, bez tlumočení.

FB událost

Místo v KH: C.0 Čítárna
Vstupné: Zdarma 

 

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v HYB4 Čítárně jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR.

Zavřít