Proč mají distributoři 50 procent z ceny knih? | Debata

Kdo dnes určuje cenu knihy? Pomůže pevná cena knihy narovnat problémy českého knižního trhu? Zástupci tří největších distribučních sítí přiblíží jejich pohled na dlouhotrvající problémy českého knižního trhu.

Distributoři opakovaně zdůrazňují, že na jejich bedrech leží nejvyšší finanční zatížení v rámci knižního provozu. Nejčastěji uplatňují praxi takzvaně komisního prodeje, která je rizika finančních ztrát zbavuje.

Knihy od nezávislých nakladatelů do distribuce přijímají, ale vyplácejí peníze pouze za skutečně prodané tituly. Navíc stále roste tlak na snižování výrobních nákladů, což vede nejen k nižším honorářům pro autory, ale i jiné profese, které se na výrobě knihy podílí.

Pojďme si společně se zástupci Kosmasu, Euromedia a Albatrosu přiblížit jejich pohled na dlouhotrvající problémy českého knižního trhu. Pozvánku přijali Jiří Michek (Kosmas), Milan Zpěvák (Euromedia) a Josef Žák (Albatros). Moderovat debatu bude Olga Pavlova.

FB událost

Místo v KH: E.0 Sál
Vstupné: Zdarma

 

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v HYB4 Čítárně jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR.

Zavřít