Musíš mít peníze a vlastní pokoj II.

17. května 2023, 19:00

„Ženy sedí v uzavřených místnostech už miliony let, takže i stěny jsou dnes prostoupeny jejich tvůrčí silou.“ Večer s Bernardetou Babákovou a Bárou Bažantovou. Zazní také texty od Moniky Aranka, které bude číst Linda. S kým a s čím (ne)přicházejí literátky do kontaktu?

Série událostí, inspirovaná slavnou esejí Virginie Woolf „Vlastní pokoj“, má svůj druhý díl. Kromě čtení si můžeme a budeme přímo i nepřímo klást otázky: Jak konkrétní materiální podmínky, nezávislost a vlastní diskurzivní prostor podmiňují literární tvorbu? Jak na nás působí idea androgynní duše? A může být intimita prostoru něčím víc než jen růžovým tajemstvím dívčího pokojíčku? Vystoupí Bernardeta Babáková, Bára Bažantová. Zazní také texty od Moniky Aranka, které bude číst Linda. Monika žije a tvoří v Praze, je členkou kolektivu Prádelna, který spoluzakládala v roce 2020. Jeho členkami jsou umělkyně a ženy se zkušeností života na ulici, které se snaží problematizovat stereotypní způsob zobrazování sociálně znevýhodněných a utlačovaných lidí.

VSTUP ZDARMA

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR.

Zavřít