Toyen: První dáma surrealismu

Spisovatelka a filmová režisérka Andrea Sedláčková společně s teoretikem a historikem umění Josefem Vojvodíkem budou diskutovat o jedné z nejznámějších českých avantgardních umělkyň.

Kniha Toyen: První dáma surrealismu vyšla na podzim loňského roku v nakladatelství Prostor a již za krátký čas od svého vzniku si získala obrovské množství nadšeného čtenářstva.
Biografie této svobodomyslné malířky a výrazné osobnosti meziválečné umělecké avantgardy, která sama o sobě šířila mnoho mýtů, odkrývá dosud neznámá fakta a zachycuje historii mnoha obrazů. Spisovatelka a filmová režisérka Andrea Sedláčková prošla desítky archivů, policejních záznamů a dosud nepublikovaných deníků, aby objevila skutečnou Toyen.

S autorkou Andreou Sedláčkovou a teoretikem a historikem umění Josefem Vojvodíkem si budeme povídát nejen o vzniku knihy, ale také o souvislostech a inspiracích spojených s postavou Toyen.

FB událost naleznete zde.

VSTUP ZDARMA

 

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR.

Zavřít