Únikovky, diskuse k vydání revue Prostor 114

Křest Revue Prostor 114 a online panelová diskuze s Petrem Fischerem, Terezou Matějčkovou a Jiřím Davidem. 

K zhlédnutí zde: 
https://www.facebook.com/revueprostor/videos/1681761925340062

Tereza Matějčková je filosofka a religionistka, na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vyučuje moderní filosofii a filosofii náboženství. Přispívá do literárního obtýdeníku Tvar nebo Lidových novin. Je vedoucí novověké řady v nakladatelství OIKOYMENH. V roce 2018 vydala knihu Hegelova fenomenologie světa, která vyšla zároveň německy.

Jiří David je vizuální umělec vystavovaný doma i v zahraničí. Byl prezentovaný například na Benátském bienále v roce 2015. Jeho díla jsou zastoupená v českých i zahraničních sbírkách. Široce známé je jeho neonové srdce zářící nad Pražským hradem či obří trnová koruna na střeše Rudolfina.

Petr Fischer je novinář, filosof a moderátor. Po studiu filosofie na pražské FF UK působil jako komentátor, politický analytik a kulturní publicista v Lidových novinách, Hospodářských novinách a na stanici BBC. Pravidelně publikoval také v časopisech Respekt a A2, v České televizi moderoval pořady Před půlnocí, Kulturama a Konfrontace Petra Fischera. V letech 2016 až 2018 byl šéfredaktorem stanice Český rozhlas Vltava. Za svou novinářskou činnost byl oceněn Cenou Rudolfa Medka (2010) a Cenou Ferdinanda Peroutky (2012). Je spoluautorem několika filmových scénářů a autorem knih Veřejné osvětlení: postmoderní morálka, postmoderní politika (2008) a Byla tohle krize? Proč některá letadla nejsou vidět (2020).

Dramaturgicky sestavil nové 114. číslo revue Prostor "Únikovky".

Zavřít