Workshop: Myslet jako reportér/ka

Workshop bude zaměřený na sdílení zkušeností z práce novinářky a reportérky. Budeme také hovořit o tom, jak si stojí téma udržitelnosti v české mediální krajině. V praktické části se pokusíme společně vytvořit podmínky pro to, aby si účastníci za pomoci lektorky a dalších účastníků připravili svůj vlastní reportážní záměr.

Zuzana Vlasatá je investigativní reportérka, zástupkyně šéfredaktora a vedoucí reportážního oddělení v Deníku Referendum. Vystudovala žurnalistiku a environmentální studia na Masarykově univerzitě. Ve své práci se zaměřuje především na témata životního prostředí, ekologie, oligarchie a uchvácení státu (state capture). Pokud jí zbývá čas, píše ráda také o životním způsobu, hudbě a popkulturních tématech.

Je spoluautorkou reportážního bestseleru Žlutý baron, který pojednává o podnikání a politice Andreje Babiše. Získala novinářskou cenu v kategorii nejlepší audiovizuální investigace za true-crime podcastový seriál, jenž vytvořila společně s audio-dokumentaristkou Brit Jesen.

Píše sloupky do společensko-ekologického časopisu Sedmá generace a do Respektu. Zúčastnila se několika Globálních konferencí investigativních novinářů. Rozvíjí spolupráce s investigativními novináři z dalších evropských zemí. Je také členkou správní rady české pobočky Mezinárodního tiskového institutu (International Press Institute), která se věnuje záležitostem svobody výkonu novinářské práce a bezpečnosti novinářů.

Revue Prostor představuje literárně-kulturní platformu prezentující to nejzajímavější z myšlenkových proudů, které v mainstreamových médiích nejsou slyšet. Otevíráním nadčasových, ale společensky podstatných témat přispíváme ke kritickému myšlení ve společnosti. Platforma revue Prostor funguje na papíře jako tištěný pololetník, online ve formě blogu, videoartu a podcastů, a ve veřejném prostoru jako Čítárna HYB4 v Kampusu Hybernská, kde pořádáme pravidelné literárně‐kulturní večery.

Zavřít