V pasti pohlaví — uvedení knihy Silvie Lauder

13. září 2023, 19:00

Přijďte s námi pokřtít knihu známé novinářky, jež zásadním způsobem přispívá do české debaty o postavení žen a feminismu. Být ženou v Česku není jednoduché. Ale mohlo by!

Už více než sto let hledá česká i celá západní společnost odpověď na tzv. ženskou otázku. Ale těch otázek je více. Některé už řešení mají, jiné stále vzbuzují kontroverze. Ženy sice mohou volit, v politice jsou však stále podezřelé — kdo se asi doma stará o jejich děti? Ženám také nikdo nebrání zastávat jakoukoli pracovní pozici — pokud se do ní ovšem po mateřské dostanou. Jsou přece hlavně matkami. A jestliže žena děti nemá, nebo je dokonce nechce, je s ní něco špatně. A co teprve, když chce měnit zažité pořádky — vždyť je to proti přirozenosti!

Známá novinářka v knize popisuje, na čem se ženská emancipace v Česku zadrhla a jaké to má následky. Jak pro samotné ženy, tak pro celou společnost, ať už jako strukturální znevýhodnění postihující celé rodiny, nebo téměř všudypřítomné násilí — symbolické, slovní, sexuální. Knihu pokřtí právnička Barbara Havelková a šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery.

Prodej knihy zajištěn, platba v hotovosti.

 

VSTUP ZDARMA

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR.

 

Zavřít