revue Prostor č. 114

Únikovky

Eskapismus je fenomén starý jako lidstvo samo. A není divu, že toto téma vykrystalizovalo právě v souvislosti s aktuálně probíhající pandemií. Tlak, který na nás současná situace klade, je enormní. Kam tedy směřují naše úniky a kdy a za jakých okolností tomuto fenoménu podléháme? Může nám únik z koloběhu rutiny otevřít obohacující rozměry skutečnosti, anebo je spíše namístě přestat unikat do vzdušných zámků a postavit se realitě čelem? A může se z reality, ze které chceme uniknout, stát opět jenom hra?

Všechny tyto otázky zpracovává revue Prostor ve 114. čísle s názvem „Únikovky“, které dramaturgicky sestavil filosof a novinář Petr Fischer. Básnické reflexe vybrala básnířka Anna Luňáková.

/Bakošová, Berg, Bittner, Blažeková, Borkovec, Bystřičan, Čermák, Čichoň, David, Faulerová, Fischer, Flašar, Gogola, Grabec, Haplová, Hradecký, Chylíková, Klíčová, Komárek, Lazarová, Luňáková, Macl, Matějčková, Novotný, Preis, Rudčenková, Skála, Sterec, Strá, Ščur, Špičák, Šulc, Trhoň, Trojánková, Vostal, Wernischová/

Zavřít